80

لینک های مرتبط

قیمت های آنلاین

عزم وزات نفت برای توسعه استانداردها جدی است

معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری به اقدام‌های مؤثر و جدی وزارت نفت پیرامون‌ موضوع استانداردها اشاره و عنوان کرد: موضوع‌ به‌روزآوری استانداردها و تقویت نهاد صدور گواهینامه کیفیت در صنعت نفت به‌طور جدی در حال پیگیری است.

 نفت به‌طور جدی در حال پیگیری است.

به گزارش خبرنگار شانا، سعید محمدزاده امروز (سه‌شنبه، ۲۹ بهمن‌ماه) در اختتامیه گردهمایی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها در حوزه صنعت نفت و ارائه نیازهای فناورانه اظهار کرد: از مهم‌ترین ابزارهای کاربردی برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپی، ابزار پژوهش و نوآوری است که خوشبختانه مصوبه آن ابلاغ شد. این ابزار باید بتواند با پذیرش ریسک و ارائه مدل‌های تضمین خرید، زمینه را برای حضور بخش‌های مختلف فراهم‌ کند.

وی به توجه مقام عالی وزارت به موضوع توسعه اکوسیستم فناوری در وزارت نفت اشاره کرد و افزود: برگزاری چنین رویدادهایی فرصت مغتنمی برای بهم‌رسانی سه قطب صنعت، دانشگاه و شرکت‌های دانش‌بنیان خواهد بود تا با مشارکت یکدیگر مشکلات رفع شود و امیدواریم صنعت نفت با جهش سریع‌تری روبه‌رو شود.

معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری بیان کرد: مقاومت برخی از مدیران نسبت به پذیرش موضوع نوآورانه نباید این شائبه را ایجاد کند که اراده و خواسته‌ای مبنی بر تحقق فعالیت‌های نوآورانه بالاخص در صنعت نفت وجود ندارد، چراکه صنعت نفت، صنعتی ایمنی‌محور و حائز اهمیت است، بنابراین مدیران را به این سمت و سو می‌کشاند که نسبت به پذیرش ریسک یک موضوع نو قدری مقاومت نشان دهند.

محمدزاده تصریح کرد: باید تلاش کنیم گردهمایی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپی به خاطره نپیوندد، چراکه اراده و توانمندی‌های زیادی وجود دارد، فقط لازم است همه ذی‌نفعان در کارها و فعالیت‌های خود پشتکار لازم را داشته باشند و سعی کنند در رفع چالش‌های احصاشده در طول برگزاری این رویداد با مشارکت یکدیگر گام‌های اساسی بردارند.

وی اظهار کرد: امسال چند رویداد مهم از سوی وزارت نفت برای حمایت از شرکت‌های نوپا برگزار شد و همچنین وزیر نفت دستور شتابدهی به قراردادهای کلان با دانشگاه‌ها را صادر کرد که همه اینها نشان‌دهنده عزم قاطع صنعت نفت برای بهره‌مندی از توان حداکثری شرکت‌های دانش‌بنیان و گروه‌های استارت‌آپی در کشور است.

گردهمایی سه‌روزه شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های صنعت نفت و ارائه نیازهای فناورانه، از صبح روز شنبه (۲۷ بهمن‌ماه) در مرکز همایش‌های بین‌المللی پژوهشگاه صنعت نفت آغاز به‌کار کرد و عصر امروز (سه‌شنبه، ۲۹ بهمن‌ماه) به‌ کار خود پایان داد.

طراحی سایت توسط NPRZ